AVAX, DOGE, XRP, SHIB Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve Ethereum’daki keskin toparlanma, boğaların kontrolde kaldığını gösteriyor. Ayrıca, her düşüşün bir satın alma fırsatı olarak görüldüğüne işaret ediyor. Bitcoin yükseliş trendini uzatarak SHIB Coin dahil altcoinleri yukarı çekebilir mi yoksa kripto paralar bir konsolidasyon aşamasına mı girecek? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto parayı inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin birkaç gündür güçlü bir yükseliş trendi içinde. Yatırımcılar yükseliş sırasında düşüşleri bir alım fırsatı olarak görüyor ve 5 Mart’ta da böyle oldu. Boğalar 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (58.131 dolar) kadar olan düşüşü agresif bir şekilde satın aldı. Böylece, daha düşük seviyelerde sağlam bir talep olduğunu gösterdi. Alıcılar, fiyatı 69.000 doların üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, BTC yükseliş trendinin bir sonraki ayağını 76.000 dolar ve ardından 80.000 dolara başlatabilir.

Ayılar için zaman tükeniyor. Yakın vadede bir düzeltme başlatmak istiyorlarsa 69.000 dolar seviyesini korumaları lazım. Ayrıca, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeleri gerekecek. BTC’nin daha sonra long tasfiyesine tanık olması mümkün. Bu durumda, 50 günlük basit hareketli ortalamaya (49.107 dolar) düşmesi olası.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH 4 Mart’ta 3.600 dolar direncinin üzerine çıktı. Böylece, 5 Mart’ta yükseliş trendini genişletmeye çalıştı. Ancak ayıların başka planları vardı. Güçlü satışlar fiyatı 20 günlük EMA’ya (3.233 dolar) kadar düşürdü. Anca, alıcılar düşüşü durdurmak için devreye girdi. Bu, boğaların 20 günlük EMA’yı savunduğu olumlu bir duyguya işaret ediyor. Boğalar satın almaya devam etti ve fiyatı 3.822 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, ETH’nin 4.000 dolara ve sonrasında 4.150 dolara yükselmesi muhtemel.

Ayılar yukarı yönlü hareketi engellemek istiyorsa, fiyatı 3.600 dolarlık kırılma seviyesinin altına çekmeleri gerekecek. Bunun, 20 günlük EMA’ya geri çekilmeyi derinleştirmesi mümkün. Bu durumda da ETH bir kırılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 5 Mart’ta 427 dolarlık genel dirençten aşağı döndü. Böylece, 20 günlük EMA’nın (387 dolar) altına indi. Ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Boğalar, mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi 20 günlük EMA’nın altındaki düşüşü satın aldı. Alıcılar 6 Mart’ta fiyatı 427 doların üzerinde tutarak pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışıyor. Bunu yaparlarsa, BNB’nin 460 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Bu varsayımın aksine, fiyat 427 doların üzerinde kalmayı başaramazsa, ayıların seviyeyi tüm güçleriyle savunduğunu gösterecektir. Bu da 50 günlük SMA’ya (341 dolar) düşme olasılığını artıracaktır.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL 5 Mart’ta 143 dolarlık en yakın dirençten yön değiştirdi. Böylece, 50 günlük SMA’ya (105dolar) düştü. Ancak, günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 50 günlük SMA’yı agresif bir şekilde koruduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 126 doların üzerine çıkardılar ve 143 dolardaki bariyeri aşmaya çalışacaklar. Eğer başarırlarsa, SOL’un yukarı hareketin bir sonraki ayağını 158 dolara başlatması mümkün.

Bunun yerine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten aşağı dönerse, ayıların pes etmeye istekli olmadığını gösterecektir. SOL’un daha sonra tekrar 50 günlük SMA’ya kayması olası.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP’nin 5 Mart’ta 0,67 dolara yükselmesi, ayıların bu seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’dan (0,55 dolar) toparlandı. Böylece, boğaların keskin düşüşlerde alım yapmaya devam ettiğinin sinyalini verdi. XRP 0,67 dolarlık genel gider engelini aşmak için bir girişimde daha bulunacak ve 0,74 dolara doğru yolculuğa başlayacak.

Öte yandan, ayılar yine 0,67 dolar seviyesini savunmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa, yakın vadede menzile bağlı bir eylem gösterecektir. XRP’nin birkaç gün boyunca 50 günlük SMA ile 0,67 dolar arasında salınması mümkün.

ADA, DOGE, AVAX, DOT ve SHIB Coin analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA 4 Mart’ta 0,80 dolardan düşüşe geçti. Böylece, 5 Mart’ta 50 günlük SMA seviyesine (0,56 dolar) geriledi. Bununla birlikte, boğalar 50 günlük SMA’nın yakınındaki düşüşü agresif bir şekilde satın aldı. Böylece, fiyat 0,68 dolarlık kırılma seviyesinin üzerinde kapanacak şekilde toparlandı. Bu durum traderlar arasında yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, ADA’nın 0,80 dolarlık genel dirence ulaşması mümkün.

Fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın (0,65 dolar) altında kapanırsa bu olumlu duygu geçersiz olacaktır. ADA’nın daha sonra 50 günlük SMA’ya düşmesi olası.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE 4 Mart’ta 0,16 dolar direncinin üzerine çıktı. Ancak 5 Mart’taki kırılmayı sürdüremedi. Bu da daha yüksek seviyelerde kâr rezervasyonuna işaret ediyor. Boğalar yine fiyatı 0,16 doların üzerinde tutmak için mücadele ediyor. Bu da rallilerde satışların devam ettiğini gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten aşağı dönerse, DOGE’nin alıcıların devreye gireceği 20 günlük EMA’ya (0,12 dolar) düşmesi mümkün.

Aksine, alıcılar fiyatı 0,16 doların üzerinde tutarsa, DOGE’nin kademeli olarak yerel yüksek seviyeyi 0,20 dolardan yeniden test etmesi olası. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının 0,30 dolara başladığını işaret edebilir.

Shiba Inu (SHIB Coin) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SHIB Coin son birkaç gündür güçlü bir boğa koşusu içinde. Boğalar 5 Mart’ta SHIB Coin fiyatını 0,000045 dolara yükseltti. Ancak mum çubuğundaki uzun fitilden de görüldüğü gibi daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Bu, SHIB Coin fiyatını 0,000025 dolara kadar düşüren bir satış dalgası başlattı. Boğalar lehine küçük bir pozitiflik, daha düşük seviyelerin agresif bir şekilde satın alınmış olması. Bu, düşüşlerde sağlam bir talep olduğunu gösteriyor. Geniş aralıklı günün ardından, SHIB Coin fiyatının birkaç gün boyunca aralığa bağlı kalması olası.

Aralığın sınırları aşağı yönde 0,000025 dolar ve yukarı yönde 0,000045 dolar olabilir. RSI’daki aşırı alım seviyesi de yakın vadede olası bir düzeltme veya konsolidasyon konusunda uyarıyor.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

AVAX’ta ters baş ve omuz formasyonunu tamamladı. Ancak, daha sonra boğalar bir yükseliş trendi başlatamadı. Bu da muhtemelen kısa vadeli yatırımcıların 5 Mart’ta pozisyonlarını boşaltmasına neden oldu. AVAX 50 günlük SMA’nın (37,04 dolar) altına düştü. Ancak ayıların daha düşük seviyeleri sürdürememesi küçük bir olumlu nokta. Sağlam alımlar bir toparlanma başlattı ve boğalar fiyatı 42 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Bu seviyeyi temizlerse, boğaların yine 44 dolar civarında sert bir dirençle karşılaşması olası. 44 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların sürücü koltuğuna geri döndüğünün ilk göstergesi olacaktır. AVAX’ın daha sonra 50 dolardaki psikolojik direnci yeniden test etmesi mümkün. 50 günlük SMA ve 35 dolar, aşağı yönde izlenmesi gereken iki önemli destek.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT 5 Mart’ta 10,76 dolara kadar yükseldi. Ancak, günün mum çubuğundaki uzun fitilden de gördüğümüz üzere kâr rezervasyonu başladı.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (8,57 dolar) altına çekti. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor. Boğalar fiyatı 9,59 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine çıkardı. Daha yüksek seviyeleri koruyabilirlerse, DOT’un 10,80 dolarlık genel dirence yükselmesi olası. Genel olarak, volatilitedeki bir artışı düşük volatilite dönemi takip eder. DOT’un bir süre 20 günlük EMA ile 10,80 dolar arasında konsolide olması muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x